Úvod
Služby
Odstraňování
zubního kamene
ultrazvukem nebo
mechanicky
bez narkozy
Salon
Galerie
Jak se k nám
dostanete
Kontakt
Odkazy

Odstranění zubního kamene u psů ultrazvukem nebo mechanicky bez narkozy

Co je zubní kámen a jak vzniká?
Onemocnění dutiny ústní patří k nejčastějším onemocněním psů.
Tvorba zubního kamene začíná nejčastěji nahromaděním bakteriálního povlaku (tzv. plaku) na zubech psů. Když se tyto povlaky včas neodstraní, zvápenatí na zubní kámen.
Mikroorganismy tvoří látky, které způsobují kaz a během určité doby rozruší dáseň a čelist. Vzniká zánět dásní a parodentoza. Tyto bakterie a zánětlivá ložiska mají často dalekosáhlé následky, neboť takovéto škodlivé látky se mohou z oblasti zubů dostat do krevního oběhu a poškodit důležité orgány těla, jako jsou srdce, ledviny a játra. Zvláště plemena malých psů jako jsou jorkšírští teriéři, boloňští psíci a pudli mají dispozice k zubním problémům.
Faktory k tvorbě zubního kamene jsou stáří psů, strava a genetika.


Prevence tvorby zubního kamene
Abychom psům zajistili plnohodnotný život, je třeba o jejich chrup pečovat, tzn. nepředkládat jim lidskou stravu (nekrmit je od stolu), ale krmit je pevnou stravou – granulemi (výhodou je, když pes musí pevnou stravu kousat), vyvarovat se krmiva obsahujícího cukr a kyselinotvorné látky.
Zuby by se měly pravidelně kontrolovat a pečovat o ně již od štěněčího věku.
Majitelé psů by měli např. čistit zuby psím kartáčkem a zubní pastou pro psy, používat zubní gel nebo spray pro psy. Psům se mohou dávat ke hraní tzv. "dentální hračky“ ke kousání a různé „dentální tyčinky“ ke žvýkání.


Odstraňování zubního kamene v našem salonu
Při každém termínu stříhání pejsků v našem salonu zkontrolujeme zdarma chrup psa a při potřebě domluvíme s majitelem zvláštní termín na profesionální čištění zubů pejska v našem salonu.
Při profesionálním čištění zubů odstraníme povlak (plak) a popř. zubní kámen ohleduplně ultrazvukem nebo mechanicky bez narkozy.
Jestliže však chrup psa vykazuje známky parodentozy v pokročilém stavu, doporučíme Vám návštěvu veterinárního lékaře.

Certifikát: ZDE

PŘED A PO ČIŠTĚNÍ

PŘED A PO ČIŠTĚNÍ

Odstraňování zubního kamene produkty ústní péče Platinum Oral Clean+Care
Zubní kámen lze také odstranit výrobky od firmy PLATINUM NATURAL s.r.o.
Výrobky Platinum Oral Clean+Care jsou 100% přírodní produkty ústní péče pro psy a kočky.


Výrobek Platinum Oral Clean+Care Gel pomáhá již po krátké době proti zubnímu kameni, zánětu dásní, zubnímu povlaku a také zápachu z tlamy psa.
Počáteční intenzivní léčba PLATINUM Oral Clean+Care, kdy aplikujeme přípravek 2x denně, trvá 3 - 6 týdnů. Dále je dostačující užívat přípravek každý třetí den jako prevenci tvorby zubního kamene, zánětu dásní a páchnoucímu dechu.
Voda ani krmivo se 30 minut před a po aplikaci přípravku nepodává.Tento produkt obdržíte v našem psím salonu ihned.


Dále je možno pejskovi podávat další produkty ústní péče Platinum Oral Clean+Care: Gel salmon (s příchutí lososa), Sprej classic, Gel forte a Sprej forte.


Veškeré informace a objednávky ohledně odstranění zubního kamene obdržíte v našem Psím salonu na tel. 731078694 nebo na e-mailu: zuzana@abar.cz.


Výrobky ústní péče Platinum Oral Clean+Care a krmiva dodává do České republiky firma PLATINUM NATURAL s.r.o., Litvínov. Více informací o výrobcích výše uvedené firmy najdete na www.krmivo-platinum.cz nebo na tel. 775 576 486.


fefi.wz.cz
© fefi design 2008